Jak zmotywować pracowników?
Przestań ich motywować!

Ludzie są zmotywowani. Nie jest ważne jak mocną są zmotywowani, lecz DLACZEGO? Czy Ty jesteś zmotywowany do przeczytania tego artykułu? Skoro go czytasz to oznacza, że tak. Dlaczego czytasz ten artykuł? Być może masz zapał do nauki i lubisz testować nowości? Może nie masz już chęci wykonywać pewnych czynności, które jeszcze do niedawna sprawiały Ci przyjemność? Może zarządzasz ludźmi i zastanawiasz się co zrobić by byli jeszcze bardziej skuteczni? Tych może jest wiele i tylko Ty wiesz DLACZEGO czytasz ten artykuł?

Przestań motywować pracowników!
Jeśli zarządzasz ludźmi, zapytaj ich DLACZEGO pracują z Tobą? Lub dlaczego pracują właśnie w tej firmie? Oczywiście pieniądze będą istotne, lecz CO POZA pieniędzmi?

Przestań karmić swoich ludzi psią karmą!

Menedżerowie, rodzice, nauczyciele obiecują nagrody i grożą karami. W ten sposób kupują sobie posłuszeństwo. Potrafią „strzelić gadkę” i wpłynąć na człowieka, by ten realizował jego cele. Jedni osiągają to perswazją, inni wpływem społecznym, manipulacją, jeszcze inni odwołują się do emocji, wzbudzając poczucie winy lub wstydu. Karmią innych psią karmą. Niestety zdarzają się również tacy menedżerowie, którzy nadal uważają, że pracownik ma po prostu „zapier…..ć”. Niestety, takie słowa słyszę nadal w słuchawce, gdy rozmawiam z menedżerami HR. W takich sytuacjach przypominają mi się główne powody odejścia pracowników z firmy: przez szefa.

Jesteś rodzicem? Masz dzieciaki?
Posłuchaj w jaki sposób TY próbujesz osiągnąć posłuszeństwo u dzieci?

Czas zmienić nawyki związane z motywacją by skuteczniej osiągać cele, nie tylko biznesowe ale również ludzkie, niewymierne. Czas zmienić nawyki, by żyć pełnią życia i cieszyć się z każdego dnia.

Jak zmotywować pracowników?
Zacznij najpierw od siebie

Zastanów się DLACZEGO Ty wstajesz codziennie rano i idziesz do pracy? Jakie są Twoje potrzeby, które zaspokajasz poprzez pracę? JAKI jest Twój cel zawodowy? DOKĄD zmierzasz? CO jest dla Ciebie istotne? JAKIE wartości są dla Ciebie najważniejsze!?

Znasz odpowiedzi na te pytania? Jeśli nie – zacznij je sobie zadawać i odpowiadać na nie 🙂
Prowadzę badania motywacji do osiągania celów i widzę jak ludziom otwierają się oczy, gdy dowiadują się o swoich głównych motywach. Jak układają sobie życiowe puzzle, gdy coraz częściej myślą o sobie i swoich życiowych decyzjach w kontekście własnej motywacji, czyli DLACZEGO to zrobiłem?

Skuteczna motywacja to zrozumienie siebie, własnych motywów, emocji, przekonań, automatyzmów i samoregulacji. Poznaj najpierw siebie a będziesz mógł pochylić się nad inną osobą i pomóc jej w odnalezieniu własnego szczęścia.


PASMO skutecznej motywacji ©

  • Pozytywne emocje – chęć odczuwania zadowolenia z życia, szczęście
  • Autonomia – pragnienie, by mieć wpływ na własne życie, w zgodzie z własnymi wartościami i potrzebami
  • Sens – poszukiwanie sensu w tym, co robimy, istotność, relacje, pozytywne związki
  • Mistrzostwo – chęć doskonalenia się, bycia lepszym, nastawienie na rozwój, poczucie kompetencji
  • Osiągnięcia – gotowość do angażowania się w realizację celów, motywacja osiągnięć